Szanowni Państwo

Niniejszą publikację przygotowaliśmy z myślą o tych, którzy poszukują źródła inspiracji, którzy pragną zacząć swoją przygodę z wolontariatem. Znajdziecie tu Państwo wszelkie informacje, dotyczące omawianego zagadnienia, przykłady dobrych praktyk oraz wiadomości, dotyczące formalnych i prawnych uwarunkowań wolontariatu. Może dotychczasowe wątpliwości, związane z podjęciem decyzji o zaangażowaniu się w tę formę aktywności, zostaną rozwiane, a Państwa działalność wolontarystyczna okaże się doskonałą formą spędzania czasu wolnego, samorealizacji i wkładu w rozwój dobra wspólnego.

Społeczna praca, przynosząca wspólny pożytek, ma w naszym kraju różne wzorce i przybiera rozmaite formy. Z pewnością w niczym nie przypomina gry pozorów, kojarzonej przez starsze pokolenia z czynami społecznymi. Obecnie wolontariusze niosąc bezinteresowną pomoc, służą potrzebującym, kierując się wrażliwością  troską o drugiego człowieka. Ich działalność jest zróżnicowana, wieloaspektowa i kolorowa. Nie ma jednej drogi, nie ma idealnej ścieżki dla potencjalnych wolontariuszy. Jest coś, co jednak łączy wszystkich wolontariuszy – czynienia dobra, niesienia pomocy; szczególna uważność na potrzeby otaczającego nas świata. Priorytetem współczesnego wolontariatu stało się wykorzystanie potencjału wiedzy i umiejętności, zdolności i predyspozycji młodzieży – uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – w działaniach realizowanych na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.

Dzięki dużej aktywności ochotników i wsparciu centrów wolontariatu powstało wiele klubów wolontariusza w szkołach i poza nimi. Uczniowie włączają się w działalność wolontarystyczną z ogromną pasją i zaangażowaniem, czego potwierdzenie możemy znaleźć w niniejszej publikacji.

Bożena Żuk

Dyrektor ODN w Słupsku

liniazielona

 

 Publikacja w pdf pdf pobierz

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions