Odbyło się: Konferencja "Otwarci na świat, otwarci na przyszłość - szkoła twórczych talentów"

 

W środę 22 maja 2019 r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku odbyła się konferencja "Otwarci na świat, otwarci na przyszłość - szkoła twórczych talentów". Konferencja została objęta Honorowymi Patronatami: Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Słupsk, Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Starosty Słupskiego.

Mieliśmy przyjemność gościć wspaniałych prelegentów: panią Marię Mach, dr Tomasza Knopika, dr Marię Aleksandrovich, Urszulę Kornas-Krzyżykowską i Przemysława Staronia oraz moderatora panelu dyskusyjnego panią Tamarę Wronę wraz z panelistami: dr Moniką Bielską, dr Mirosławem Brozisem, Aleksandrą Anuszewską, Pauliną Wilczyńską-Sasim i Monikę Walczak.

Podczas konferencji wybrzmiało wiele ważnych kwestii jak: relacje z drugim człowiekiem, wytrwałość,  pochylenie się nad jego potrzebami, otwartość na zmianę, na nowe, umiejętność wyjść z szablonu i eksperymentowania. Eksperci w swoich intrygujących i ekscytujących przemówieniach wielokrotnie podkreślili, jak ważny jest sam CZŁOWIEK oraz wykorzystanie jego potencjału,  myślenie twórcze, nieszablonowe,  "out of the box", które umożliwia i wspiera kreatywność oraz wszechstronny, holistyczny rozwój człowieka. 

 
Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym ekspertom i uczestnikom konferencji, że byliście z nami!
 
Gorące podziękowania i wyrazy uznania przekazujemy również Pani Ewelinie Jarkiewicz, która jest autorem fotorelacji z konferencji. 
 
Jednocześnie zachęcam do obejrzenia "Rozmowy tygodnia" GP24, jaką przeprowadził redaktor Zbigniew Marecki z Marią Mach, dyrektorem biura Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Warto wiedzieć, że Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci pomaga w rozwoju uzdolnień uczniom szkół podstawowych (od IV klasy), liców i innych szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku rekrutacja na kolejny rok szkolny trwa do końca maja.
 

link do rozmowy:

KLIKNIJ TUTAJ

Zdjęcie z https://gp24.pl/  
 Marta Młyńska
koordynator konferencji
konsultant w ODN w Słupsku
 
fot. Ewelina Jarkiewicz

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions